Úvod > Projekty

Národní plán doučování 2022

Doučování žáků škol

Na základě požadavků a zaslaných prostředků z MŠMT budeme v ZŠ a MŠ Věžnice realizovat hodiny doučování žáků ZŠ.

Cílem programu je zajistit přednostní doučování dětem (žákům), kterým hrozí školní neúspěch či v extrémním případě vypadnutí ze vzdělávání. Došlo u nich také k vážnému zhoršení výsledků vzdělávání. Sledován je nejen prospěch, ale také základní přehled v tématech, schopnost navázat na další očekávané znalosti.

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

Plakát projektu

Ovoce do škol

Dne 21. prosince 2009 schválila Vláda projekt „Ovoce do škol" vymezený nařízením vlády č. 478/2009 Sb. o stanovení některých podmínek pro poskytování podpory na ovoce a zeleninu a výrobky z ovoce, zeleniny a banánů dětem ve vzdělávacích zařízeních.

Mléko do škol

V červenci 2009 znovu rozhodla vláda ČR, ale tentokrát přijala pro program příznivější řešení - každé dítě, žák nebo student má nárok každý vyučovací den na jeden dotovaný mléčný výrobek. Hlavním realizátorem programu Školní mléko v České republice je Laktea, o.p.s.

EU peníze školám

Výsledkem EU peníze školám je v rámci OP VK zavedení nové oblasti podpory 1.4 s názvem Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách, jejímž smyslem je podpořit rozvoj oblastí, které se dlouhodobě ukazují jako problematické.

Plány na další období

Den prevence dětských úrazů

Zde se nabídne dětem z MŠ a ZŠ velmi zajímavý program na několika stanovištích, kde si děti budou moci mj. vyzkoušet bezpečnou jízdu na správně vybaveném kole, znalosti z pravidel silničního provozu, budou se moci naučit a vyzkoušet některé zásady první pomoci vč. způsobu, jak zavolat záchranku apod. Akce bude zajištěna ve spolupráci s Policií ČR, ČČK a Hasičským záchranným sborem.

Olympiáda místních tradic

Mapování tradic a zvyků a jejich oživení.